وظایف یک مشاور املاک

وظایف یک مشاور املاک

چکیده محتوای صفحه

وظایف یک مشاور املاک

امروزه افراد برای خرید و یا رهن و اجاره منازل مسکونی و تجاری و اداری و ویلایی و آپارتمانی ، و انجام و ثبت قرارداد ها باید حتما به یک مشاور املاکی مراجعه نمایند. حالا شاید برای افراد نیز سوالاتی پیش بی آید که چه اقداماتی را این مشاور املاکی ها به عهده دارند ؟ و آیا حضور آن ها حتما لازم است؟ و یا خیر. ما هم در این مقاله قصد داریم که برای شما از وظایف یک مشاور املاک و اقدامات و عملکرد های مهم و موثری که دارند ، اطلاعاتی را ارائه بدهیم.

با وظایف یک مشاور املاک آشنا شوید

توجه داشته باشید که افرادی که در بنگاه های معاملاتی فعالیت دارند ، بسیار برای افرادی که به دنبال فعالیت ها در رابطه با مسکن هستند تاثیر گذار هستند و یک راه بنداز کار افراد به صورت درست و مطمئن و دقیق می باشند.

با وجود یک مشاور املاکی دیگر با خیالی راحت می توانید ، هر ملکی که می خواهید آن را بخرید و یا اجاره کنید با سرعت و در زمانی کوتاه اقدام کنید ، چرا که بدون آن ها بسیار کار برای افراد سخت است.

چند مورد از وظایف یک مشاور املاک عبارتند از :

 •  یک : داشتن صداقت برای هر دو طرفه معامله
 • دو : مشخص کردن مورد های برای فروش یا رهن و اجاره به طور دقیق و کامل
 • سه : داشتن اطلاعات کافی و درست از ملک ها
 • چهار : مطمئن بودن از درست بودن سند ملک ها و ویژگی آن ها
 • پنج : به وجود آوردن امکان بازدید برای طرف مستاجر و یا خریدار
 • شش : بررسی آزادی سند از هر رهن در قبال چیزی توسط مالک
 • هفت : مشخص کردن تعداد صاحب ها و شرکای ملک ها
 • هشت : داشتن تمامی مشخصات کامل فرد مستاجر و خریدار و فروشنده
 • نه : ثبت درست و دقیق مشخصات قرارداد نامه
 • ده : معین کردن یک قرار ملاقات برای هر دو طرف قرارداد
 • یازده : طرف هیچ یک از افراد نباشد
 • دوازده : مشخص کردن تمامی امکانات و امتیاز های ملک های که در آن منطقه وجود دارند

چرا باید برای ثبت قرارداد نامه ملک ها به یک مشاور املاک مراجعه کرد؟

در مرحله اول که برای متوجه شدن از وجود ملکی مطابق خواسته شما ، رهن و اجاره و خرید ان ها باید حتما در هر منطقه ای که هستید به مشاور املاکی ها مراجعه کنید ، و در مرحله دوم نیز شما برای اینکه بخواهید یک ملکی را با خیالی راحت بخاطر نداشتن دردسر های ، باید حتما در حضور یک فرد با تجربه بسیار در این عمل مراجعه کنید و در مرحله سوم نیز یکی از وظایف مهم یک مشاور املاک ثبت سند ملک است ، که بدون حضور آن ها این عمل توسط طرفین انجام پذیر نمی باشد.

از طرفی نیز بنگاه های معاملاتی بسیار کار را برای همه افراد راحت کرده است ، از این جهت که بجای اینکه افراد به دنبال ملک ها باشند تا از امکانات و امتیازات آن ها باخبر شوند ، و همچنین انجام این کار بسیار سخت و دشوار است که املاکی ها این کار را همه انجام داده اند و یک دفتر و فهرستی با تمامی مشخصات و ویژگی های که دارند درست کرده اند و در کوتاه ترین زمان ممکن می توان خواسته مورد نظر را پیگیری کرد.

به جای اینکه هر روز به دنبال این کار باشید ، با وجود مشاوران املاکی ها فقط کافیست برای تایید و پسند کردن ملک مورد نظر و انجام یک سری کاغذ بازی ساده و پرداخت هزینه ، به بنگاه ها بروید.

وظایف یک مشاور املاک

آیا افراد از وظایف یک مشاور املاک راضی هستند ؟

پاسخ به این سوال قطعا که بله است ، چرا که این املاکی ها بیشتر باعث پیدا شدن مشتری برای ملک ها می باشند ، و از طرفی نیز یکی از مهم ترین وظایف یک مشاور املاک تعیین رنج قیمتی مشخصی است ، چرا که اگر در معامله ها افراد بخواهند هر قیمتی که دوست دارند بگویند ، بنگاه ها از این اقدام نا درست جلو گیری می کنند و باعث ضرر برای هیچ طرفین نمی باشند سعی می کنند هر دو به سود و چیزی که می خواهند برسند و در طی این اقدام باید یک مبلغی نیز به آن ها از هر دو طرفین داده شود که با رضایت کامل است.

سخن آخر

سعی کردیم که در این مقاله راجع به تمامی وظایف یک مشاور املاک که بسیار نیز کاربردی هستند در انجام فعالیت های برای انجام قرارداد های املاکی ، مطالبی مفید و مختصری را مطرح کنیم تا بدانید که چقدر وجود املاکی و بنگاه های معاملاتی چه در ایام قدیم و چه در این روز ها بسیار مهم هستند و حتما باید برای انجام معاملات خود به آن ها مراجعه کنید ، چرا که بدون آن ها عملا معامله ها صحتی ندارند.

مقالات پیشنهادی

ساخت ویلا

طراحی ویلا و ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *