انواع سنگ نمای ساختمان

انواع سنگ نمای ساختمان

چکیده محتوای صفحه

انواع سنگ نمای ساختمان

امروزه برای نما ی ساختمان های مختلفی که ساخته می شوند از سنگ های متنوع و زیبای برای نما زدن استفاده می کنند. هر کدام از سنگ دارای ویژگی و مشخصاتی متفاوتی هستند، که باید با انواعی از این سنگ ها برای نما آشنا شوید. ما هم قرار است که در این مقاله راجع به اینکه انواع سنگ نمای ساختمان دارای چه نوع از مشخصاتی هستند، اطلاعاتی کاربردی و موثری را ارائه بدهیم.

بیشتر بخوانید: قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان

با انواع سنگ برای نمای ساختمان آشنا شوید

برای نمای ساختمان می توان از انواعی از سنگ ها که در تنوع و تعداد های بسیار خاص و منحصر به فردی که وجود دارند استفاده کرد، هر کدام از سنگ ها از نظر ارزش و قیمت، و زیبایی، و کارایی، و جنس، و کیفیت و مرغوبیت دارای مدل های متفاوتی هستند که بهتر است با هر کدام از این تعداد گونه های و انواع سنگ نمای ساختمان آشنا شوید.

انواع سنگ نمای ساختمان عبارتند از :

 • سنگ نمای گرانيت
 • سنگ نمای مرمر
 • سنگ نمای تراورتن
 • سنگ نمای کوارتزیت‌
 • سنگ نمای چینی
 • سنگ نمای لایمستون
 • سنگ نمای دیوریت

چه عواملی به تعیین رنج قیمتی سنگ نما وجود دارند؟

  توجه داشته باشید که هر نوع از سنگ ها به طور کلی از نظر مقاومت و دوام و کارایی و طول عمر دارای یک سطح بالاتری به نسبت دیگر مصالح برای نمای ساختمان ها می باشند.

همچنین می توان گفت که یک سری از عواملی برای تعیین یک رنج قیمتی خاصی برای خرید و فروش این نوع از سنگ های خوب و زیبا وجود دارند، که بر اساس آن ها می توان گفت هر کدام از سنگ ها دارای چه نوع از قیمت و چه سطحی از محبوبیت و طرفداران قرار خواهد گرفت.

مواردی مانند جنس و کیفیت و مرغوبیت سنگ، و زیبایی و چشم نواز بودن سنگ، و دوام و مقاومت آن در برابر انواعی از آسیب های طبیعی، و طول عمر و کاربردی بودن سنگ و موارد دیگری که به کیفیت و ویژگی های مثبت انواع سنگ های نما پرداخته اند.

 

آیا سنگ برای نمای ساختمان دارای طرفدار است؟

باید در پاسخ به این سوال گفت که امروزه بسیار تنوع زیادی انواع سنگ نمای ساختمان  وجود دارد، که هر مدل هم مانند شیشه ای و چوبی و سیمانی و سرامیک و آجر نمای و سنگی دارای یک دسته از محبوبیت و طرفداران زیادی هستند.

اما می توان گفت که نمای سنگ بسیار پر طرفدار تر و با دوام تر به نسبت دیگر موارد در نوعی از نما ها هستند، که از نظر کیفیت و طول عمر که این ها از نظر نکات مهم  بسیار قائل توجهی هستند و بیشتر از هر نوع مدل نما این سنگ است که افراد را در این جهت راضی می کنند.

آیا سنگ برای نمای ساختمان دارای طرفدار است؟

انواعی از ویژگی و مشخصات سنگ نمای ساختمان را بشناسید

در این قسمت لازم است با هر کدام از ویژگی و مشخصاتی که هر نوع از سنگ های نما دارند، آشنا شوید و بدانید چقدر دارای امتیازات مثبت و فراوانی می باشند.

انواعی از ویژگی و مشخصات سنگ نما عبارتند از :

 • مقاومت بالا در برابر هوازدگی
 • مقاومت در برابر باران و آب
 • تنوع های بسیار متعددی در طرح و رنگ و شکل سنگ ها
 • مقاومت بالا در برابر برف و یخ زدگی هوا
 • مقاومت خوب و مناسب در برابر سرما و گرمای هوا
 • مقاومت بالا و قوی بودن در برابر حرارت آتش و سوزاندن
 • مقاومت بالایی در برابر هوای شرجی و دارای رطوبت
 • مقاوم بودن در برابر وارد کردن ضربه های کم

هر کدام از این موارد و ویژگی های نام برده شده برای نشان دادن و توضیح دادن انواعی از سنگ های که برای نما زدن یک ساختمان از آن ها استفاده می کنند، می توانند به ارزش و کیفیت آن افزوده کننده چرا که هر چقدر مقاوم تر و با دوام تر باشند قطعا سال های بیشتری نمای سنگ جذاب خود را خواهید داشت، که به ارزش مالی و قیمت سنگ نیز افزوده خواهند کرد اما یک نمای عمری خواهید داشت که بسیار در طرح و رنگ و شکل های گوناگونی نیز وجود دارند، و از استفاده از هر نوع سنگ برای نما پشیمان نخواهید شد.

 سخن آخر

سعی کردیم که در این مقاله راجع به اینکه انواع سنگ نمای ساختمان دارای چه مدل های هستند، و هر کدام را برای چه مدل معماری باید استفاده کرد مطالبی مفید و مختصری را مطرح کرده باشیم تا با مطالعه این مقاله بدانید که چقدر در تنوع های سنگ برای نمای هر ساختمان و رنگ و جنس و قیمت دارای ویژگی ها و مشخصاتی گوناگونی می باشند.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در تنظیم اجاره نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *