خرید باغ

باغ بخریم یا نه؟ برای خرید باغ به چه نکاتی باید توجه کرد

چکیده محتوای صفحه

باغ بخریم یا نه؟ برای خرید باغ به چه نکاتی باید توجه کرد

در خصوص پاسخ به این پرسش که آیا باغ بخریم یا نه؟ باید گفت که ابتدا باید هدف خود را از خرید باغ مشخص کنید، برخی افرد به منظور داشتن مکانی سرسبز و اینکه می خواهند در تعطیلات مدتی را در مکانی سرسبز و خوش آب و هوا و بیرون از شهر بگذارند اقدام به چنین خریدی نموده و برخی به منظور سرمایه گذاری و با هدف هایی چون خرید فروش و یا اجاره، باغ می خرند.

در هر صورت خرید باغ با هر هدفی که باشد قبل از آن باید یک سری نکات مهم را رعایت نمایید که در ادامه همین مقاله به توضیحات بیشتری در این خصوص خواهیم پرداخت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

برای خریدباغ باید به چه نکاتی توجه کرد

از مهمترین نکاتی که قبل از خریدباغ باید به آن توجه نمایید مواردی به شرح زیر می باشد:

  1. علاوه بر بودجه ای که قرار است به خرید اختصاص دهید حتما باید بودجه دیگری را به منظور هزینه های جانبی باغ نیز در نظر داشته باشید، از مهمترین هزینه های جانبی باغ می توان به هزینه سند زدن، کارهای اداری و … اشاره کرد.
  2. به میزان دسترسی باغ به امکانات رفاهی از قبیل مسیرهای عبور و مرور، مراکز درمانی، مراکز آموزشی، فروشگاه ها، سوپرمارکت، مراکز خرید و غیره توجه کرده و درباره رشد اقتصادی و آینده سرمایه گذاری و قیمت باغ اطلاعات لازم را به دست آورید.
  3. به امکانات داخل باغ از قبیل داشتن چاه آب و یا منابع آبی دیگر، سیستم های گازرسانی و برق رسانی و غیره توجه کنید، باغ هایی که دارای امکانات بیشتری هستند و در فاصله نزدیک تری با شهر قرار گرفته اند معمولا قیمت بالاتری دارند.
  4. به شرایط جغرافیایی و موقعیت باغ، آینده خرید باغ و همچنین درباره میزان امنیت باغ و شرایط آب و هوایی آن در فصول مختلف سال دقت داشته باشید.
  5. از مراجع معتبر درباره شرایط زمین اطلاع کسب کنید، به عنوان مثال: دقت کنید که زمین باغ در طرح شهرسازی و یا در انحصار دولت نباشد، به همین منظور می توانید از طریق اداره منابع طبیعی، اداره منابع کشاورزی، اداره راه سازی و شهرسازی و یا دهیاری همان منطقه اطلاعات لازم را در این خصوص به دست آورید.

برای خرید باغ باید به چه نکاتی توجه کرد

جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

نکات حقوقی خریدباغ

اگر تا به حال تجربه خرید باغ را نداشته اید باید بدانید که تنها توجه به مشخصات ظاهری باغ و خصوصیاتی که گفته شد کافی نبوده و برای اینکه خریدی مطمئن تر را تجربه کنید لازم است به برخی نکات حقوقی مهم در این خصوص نیز توجه داشته باشید، اما این نکات کدامند؟

  1. از مهمترین پارامترهایی که در عقد قراردادهای معاملات ملکی باید مورد توجه قرار گیرد، این است که قبل از خرید بررسی شود که ملک مشکل حقوقی نداشته باشد، بنابراین قبل از خرید به مجوزات حقوقی و استعلام خرید باغ دقت نمایید.
  2. در زمان نوشته قولنامه به جزئیات و امکانات باغ از جمله متراژ و مساحت باغ، تعداد درختان و گونه های گیاهی باغ، دیوارهای باغ، حاصلخیزی خاک، مالکیت آب، مجوزات کشاورزی و سایر موارد دقت کنید.
  3. قبل از خرید، سند باغ را حتما بررسی کنید و از خرید زمین هایی که صرفا قولنامه ای بوده و سند اصلی ضمیمه آن نیست خودداری نمایید.

نکات حقوقی خرید باغ

قیمت خرید باغ

قیمت خریدباغ به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آنها متراژ و مساحت باغ و همچنین شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی قرارگیری زمین از مهمترین عوامل تاثیر گذار به شمار می روند.

به عنوان مثال: قیمت زمین های باغی که در شمال کشور قرار دارند به دلیل شرایط آب و هوایی بهتر و حاصلخیزی بالاتر خاک به نسبت سایر مناطق بالاتر می باشند.

امکانات رفاهی و تسهیلات باغ و اینکه چه نوع گیاهان و درختانی در آن وجود دارند بر روی قیمت باغ تاثیر گذار هستند.

به عنوان مثال: برخی زمین های باغی دسترسی بهتری به منابع آبی داشته و یا درختان و میوه هایی که در آن باغ وجود دارند از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار هستند، لذا چنین باغ هایی از قیمت بالاتری نسبت به سایرین برخوردار می باشند.

مزایای خرید باغ

اگر باغ امکانات و تسهیلات رفاهی خوبی داشته باشد و در موقعیت جغرافیایی خوبی قرار داشته باشد از مزایای بیشماری برخوردار است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به دلیل داشتن فضای سبز و زیبا به افزایش حس نشاط، شادابی و آرامش در افراد کمک کرده و همچنین برای کسانی که کار باغبانی جزو سرگرمی ها و علاقه مندی های آنها است محیطی مناسب محسوب می شود.
  • قیمت خریدباغ با توجه به نوسانات قیمت در بازار روز به به روز بیشتر شده که از این حیث به حفظ سرمایه و یا اندوخته در طولانی مدت کمک بسزایی می کند، همچنین باغ ها به دلیل داشتن درختان مثمر درآمد زایی بالایی داشته که از این حیث نیز می توانند سودآوری بالایی داشته باشند.

سخن پایانی

باغ مکانی مفرح بخش و سرسبز بوده و برای کسانی که می خواهند مدتی را به دور از هر گونه هیاهو و استرس سپری کنند محیطی دنج و آرامش بخش محسوب می شود.

بنابراین یکی از مهمترین دلایلی که اغلب افراد به خرید باغ روی می آورند این است که می خواهند در زمان هایی که احتیاج به تفریح و سرگرمی دارند مدتی را در آنجا سپری کرده و حال روحی خود را بهبود ببخشند.

خریدباغ همچنین به عنوان نوعی سرمایه گذاری بلند مدت برای دارندگان آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، البته اگر می خواهید خریدی ایمن و مطمئن را تجربه کنید لازم است قبل از خرید به نکات مهمی دقت کنید که از مهمترین آنها می توان به جزئیات و امکانات باغ، استعلام خرید زمین باغی، شرایط جغرافیایی و موقعیت آب و هوایی باغ، سند اصلی ملک و هزینه های جانبی آن اشاره کرد.

قیمت خرید باغ به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی زمین، متراژ و مساحت زمین باغی، نوع و تعداد گیاهان و درختان موجود در باغ، امکانات رفاهی و میزان دسترسی به این امکانات اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *