بررسی خرید و فروش ملک ویلایی

چکیده محتوای صفحه

بررسی خرید و فروش ملک ویلایی

خرید و فروش ملک ویلایی به این دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته است که حس امنیت و آرامش بیشتری را برای خریداران به وجود می آورد. نسبت به خانه های آپارتمانی، خانه های ویلایی متقاضی بیشتری دارند ولی برخی به دلایل مختلفی قصد فروش آن را دارند. به همین دلیل در ادامه به بررسی شرایط خرید و فروش این چنین ملکی بیشتر خواهیم پرداخت.

املاک محمد یکی از برترین املاک در زمینه مشاوره ساخت و طراحی خانه های ویلایی می باشد با ما همراه باشید.

بررسی میزان استهلاک در هنگام خرید و فروش ملک ویلایی

میزان استهلاک خانه یکی از موارد کلیدی است که خریدار، در حین خرید باید مدنظر داشته باشد. برخی از ملک ها نیاز به بازسازی دارند و صد درصد از قیمت خرید آن ها پایین می آید. به این دلیل که هزینه بازسازی آن ها کم نخواهد بود. برخی ملکی را برای فروش انتخاب میکنند و هزینه های بازسازی را روی قیمت برآورد میکنند. به هر حال بحث استهلاک، بحث بسیار مهمی در خرید و فروش ملک ویلایی در نظر گرفته می شود.

ملک شمالی و جنوبی

اینکه ملک مورد نظر شمالی و یا جنوبی باشد هم در خرید و فروش آن تأثیر بسزایی دارد. در ملکی که شمالی است، حیاط در قسمت جلو خانه واقع شده است و شما به محض ورود با حیاط روبرو میشوید و سپس به ساختمان ورود پیدا میکنید، در صورتی که قضیه برای ملک جنوبی دقیقاً برعکس این ماجرا است.

بسیاری ملک های شمالی را گزینه خوبی در نظر میگیرند، ولی ملک جنوبی می تواند یک انتخاب منحصر به فرد به شمار آید؛ چراکه بازسازی ملک جنوبی نسبت به شمالی بسیار آسان تر و کم دردسر تر است. جذابیت ملک های جنوبی باعث فروش راحت تر آن می شود و بهتر است این نکته را هم در بررسی خرید و فروش ملک ویلایی لحاظ کنید.

بررسی متراژ ملک در هنگام خرید و فروش ملک ویلایی

خرید و فروش ملک ویلایی برحسب متراژ آن ها را هم نباید نادیده گرفت؛ چراکه هر چه متراژ بیشتر باشد، باید فروشنده قیمت بالاتر و خریدار قیمت بیشتری را بپردازد.  با این حساب ارزش ملک شما براساس متراژی هم که دارد، برآورد می شود، ملک هرچقدر متراژ بیشتری داشته باشد، برای نوسازی و ایجاد سازه جدید گزینه ایده آل تری به شمار می آید. با این حساب باید متراژ را یکی از نکات کلیدی در حین خرید و فروش در نظر گرفت.

تراکم ملک

تراکم ملک را موضوع بی اهمیتی در نظر نگیرید؛ چون که ملکی اگر تراکم کمتری داشته باشد، نمیتواند سوددهی خوبی در آینده داشته باشد. به عنوان مثال ملکی که تراکم آن 4 است، نسبت به ملکی که تراکم آن 5 است، قطعاً جذابیت کمتری برای خریداران دارد.

شاید تا به حال به این موضوع توجهی نشان نداده باشید، اما عرض و متراژ کوچه هم در خرید و فروش ملک ویلایی، بسیار مسئله بااهمیتی است.

کیفیت ساخت ویلا در خرید و فروش ملک ویلایی

حال که در مورد خرید و فروش ملک ویلایی با شما صحبت می کنیم، بهتر است بدانید که شما به عنوان فروشنده، اگر قصد دارید فروش خوبی را تجربه کنید، طبیعتاً باید ملک ویلایی با کیفیت ساخت بالا را پیشنهاد دهید. به این دلیل که خریدار هم همیشه از کیفیت استقبال می کند.

به همین ترتیب، از همان ابتدای کار لطفاً ملک ویلایی را طبق استانداردها و ضوابطی که باید وجود داشته باشد، بسازید تا در آینده سود خوبی نصیب شما شود، کیفیت یعنی استفاده از مصالح باکیفیت و مرغوب، استفاده از متریال های درجه یک و همچنین به کارگیری یک طراحی منحصر به فرد و البته معماری کاملاً سازمان یافته.

انواع ملک ویلایی

برای خرید و فروش ملک ویلایی شما باید به انواع ملک ویلایی هم توجه کنید. عمدتاً انواع گوناگون ملک های ویلایی با شرایط متفاوت مورد بررسی قرار می گیرند و نمی توان گفت که هر نوع ملکی ویلایی یک برنامه و شرایط ثابت را می طلبد.

  • ملک ویلایی فلت، دوبلکس و تریپلکس

ملک فلت یعنی ویلاهایی که 1 طبقه که دارای 2 الی 3 خواب هستند. ملک  دوبلکس به ویلاهای 2طبقه اطلاق میشود و تریپلکس به ویلاهایی 3 طبقه که دارای 3 الی 6 خواب هستند. در هنگام خرید باید به نکات ریزی توجه کنید که هر کدام از ملک های ویلایی گفته شده را بتوانید به درستی انتخاب کنید.

برای خانواده های کم جمعیت ملک ویلایی فلت گزینه مناسبی است. ویلاهایی دوبلکس و تریپلکس ولی برعکس فلک به سیستم گرمایشی، سرمایشی و البته رسیدگی و نگهداری بیشتری نیاز دارند. چشم انداز تریپلکس بسیار زیبا است و این موارد را باید در هنگام خرید ملک های ویلایی به این صورت در نظر بگیرید.

  • ملک ویلایی مستقل و شهرکی

زمانی که مجموعه ای ویلاها در یک زمین وسیع احداث میشود، به آن ویلاها ویلای شهرکی می گویند. در صورتی که ملک ویلایی مستقل در یک زمین کاملاً مستقل ساخته می شود، اولین مزیت ملک ویلایی شهرکی نسبت به مستقل، قیمت پایین آن است. برای آن دسته از افرادی که قصد اقامت دائم ندارند، ملک ویلایی شهرکی گزینه مناسبی است. در صورتی که حریم شخصی ملک ویلایی مستقل، صد درصد تضمین شده است.

  • ملک ویلایی ساحلی و جنگلی

ملک ویلایی ساحلی در مکانی نزدیک به ساحل ساخته می شود و چشم اندازی زیبا رو به ساحل دارد و در ماه هایی مانند تیر و مرداد باید هوایی به شدت شرجی را تحمل کنید. تنوع گیاهی آن چنانی را برای این نوع ملک ویلایی هم نمی توان در نظر گرفت. ملک ویلایی جنگی در بخش هایی نظیر کوهپایه و مناطق جنگلی ساخته می شوند و با قیمت پایین تری نسبت به ملک ویلایی ساحلی مورد توجه قرار می گیرد. هرکدام از این ملک های ویلایی گفته شده، شرایط خاص خود را دارند و شما قبل از انتخاب باید با مشاورین ما در این حوزه در ارتباط باشید.

سخن پایانی

به بررسی خرید و فروش ملک ویلایی به صورت مختصر ولی مفید پرداخته ایم. امروزه ملک های ویلایی با توجه به انواعی که گفته شد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. شما بهتر است قبل از اقدام به هر کاری برای خرید و فروش با مشاورین کار بلد ما در این مجموعه در ارتباط باشید. به هر حال، این افراد تجربه و تخصص کافی در این حوزه را دارند و سود خوبی را می توانید برآورد کنید. هم خرید و هم فروش اگر غیر منطقی و از روی هیجان احساسات باشد، به جزء ضرر چیزی عاید شما نخواهد کرد. املاک محمد سال ها در زمینه خرید و فروش و کلیه فعالیت های ملکی فعالیت مثبت دارد.

لینک های مفید

ساخت ویلا

مشارکت در ساخت خانه و ویلا

طراحی ویلا و ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *