بهترین زمان برای خرید زمین

بهترین زمان برای خرید زمین

چکیده محتوای صفحه

بهترین زمان برای خرید زمین

برای اینکه خرید مطمئن تری را تجربه نمایید بهتر است به بهترین زمان برای خرید زمین دقت کرده و زمان بندی مناسبی را برای معامله یا خرید و فروش زمین به منظور دستیابی به سود بیشتر انتخاب نمایید.

در کل خرید زمین در فصل تابستان و بهار به دلیل عرضه و تقاضای بالاتری که دارد بهتر بوده ولی در سایر فصول سال به دلیل رکود در بازار مسکن بهتر است از خرید زمین خودداری شود.

معمولا قیمت زمین در بازار مسکن قیمت صعودی دارد، اما این میزان صعودی بودن قیمت زمین در فصول مختلف سال به دلیل شرایط عرضه و تقاضا متغیر بوده که این امر مشخص می کند که بهترین زمان برای خرید زمین چه زمانی می تواند باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

بهترین زمان برای خرید زمین چه زمانی است؟

اینکه بهترین زمان برای خرید زمین چه زمانی است، شرایط منطقه ای زمین و نوع کاربری آن، شرایط بازار مسکن، میزان سرمایه و ملاحظات شخصی از مهمترین عوامل موثر در این زمینه به شمار می روند.

به طور کلی برای آنکه اطلاع پیدا کنید که چه زمانی برای خرید زمین مناسب تر است، بهتر است روزنامه های مربوط به بازار مسکن را دنبال کرده و درباره شاخص های اقتصادی و بازار مسکن در موقعیت جغرافیایی زندگی خود آگاهی لازم را به دست آورید.

از مهمترین شاخص های اقتصادی که در هنگام ارزیابی زمان خرید باید به آن توجه نمایید نرخ بهره می باشد، به زبان ساده تر هر چه نرخ بهره بانکی پایین تر باشد خریدار از قدرت خرید بالاتری برخوردار بوده ولی هر چه نرخ بهره بالاتر برود قدرت خرید و سرمایه فرد خریدار پایین تر آمده و بازار با رکود مواجه می شود.

در کل انتخاب بهترین زمان برای خرید زمین، زمانی است که بازار مسکن از ثبات بیشتری برخوردار بوده و میزان عرضه و تقاضای زمین با هم همخوانی داشته باشد، چرا که در این زمان متقاضیان بیشتری تمایل به خرید زمین یا ملک مورد نظر را دارند.

بهترین زمان برای خرید زمین چه زمانی است؟

جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

 مزایای خرید زمین

حال که به بهترین زمان برای خرید زمین پرداختیم لازم است در اینجا به مهمترین مزایای خرید زمین نیز بپردازیم.

خرید زمین به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن برای بسیاری از افراد که توانایی مالی را لازم را دارند در الویت قرار دارد، به طور کلی از مهمترین مزایای خرید زمین که بیشتر افراد را ترغیب می نماید تا در این زمینه سرمایه گذاری نمایند می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • برای خرید زمین باید میزان مالیات کمتری نسبت به خرید سایر املاک پرداخت نمود و معمولا قیمت آن نسبت به سایر املاک ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد.
  • شرایط نگهداری زمین در طولانی مدت بسیار راحت و ساده بوده و نیازی به تعمیر و یا بازسازی زمین که خود احتیاج به سرمایه ای جداگانه دارد را ندارید.
  • سرمایه گذاری بر روی زمین نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری از ریسک بسیار پایین تر و امنیت بالاتری برخوردار می باشد.
  • امکان اجاره و یا رهن زمین به غیر وجود داشته و به دلیل امکان ساخت و ساز در آن به رفاه و آسایش بیشتر افراد به ویژه فرزندان در آینده کمک بسیار زیادی می کند.

قیمت خرید زمین

قیمت خرید زمین در شهرهای مختلف کشور متفاوت می باشد، علاوه بر انتخاب بهترین زمان برای خرید زمین که از مهمترین آیتم ها در تعیین قیمت محسوب می شود، عواملی چون موقعیت جغرافیایی منطقه، شرایط آب و هوایی، میزان دسترسی به امکانات رفاهی، متراژ و تغییر در نرخ بهره از مهمترین عوامل موثر بر قیمت زمین به شمار می روند.

نرخ بهره از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت خرید زمین به شمار می رود، مثلا اگر قصد خرید زمین را با استفاده از وام و تسهیلات بانکی دارید ابتدا باید نرخ بهره بانکی و میزان توانایی خود را در پرداخت بهره تعیین شده را مد نظر داشته باشید.

ترکیب جمعیتی منطقه ای که زمین در آن واقع شده است و همچنین نرخ رشد جمعیت و میزان مهاجرت بر تعیین قیمت زمین تاثیر بسیار زیادی دارد.

محل و موقعیت ملک از دیگر عوامل بسیار بر قیمت خرید زمین به شمار می روند، به عنوان مثال: زمین هایی که در مناطق با موقعیت تجاری واقع هستند و یا دارای زیرساخت ها و امکانات بهتری هستند به دلیل آینده مطمئن تری که جهت سرمایه گذاری دارند با قیمت بالاتری معامله می شوند.

 نکاتی که قبل از خرید زمین باید به آن توجه نمایید

همانگونه که انتخاب بهترین زمان برای خرید زمین اهمیت بالایی دارد توجه به مواردی که سبب می شود یک انتخاب خوب و عالی داشته باشید نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، لذا قبل از خرید زمین به نکاتی که در اینجا مطرح می نماییم دقت بفرمایید.

  1. ابتدا به امکانات و زیرساخت های زمین و الگوی رشد جمعیتی در منطقه دقت نموده و هدف خود را از خرید زمین مشخص نمایید.
  2. زمین مورد نظر باید دارای سند قانونی و مدارک معتبر باشد، لذا جهت این امر باید از اداره ثبت اسناد استعلامات لازم را دریافت نمایید.
  3. علاوه بر توجه به بهترین زمان برای خرید زمین درباره ویژگی های یک زمین خوب نیز اطلاعات لازم را به دست آورید، مثلا اینکه هر چه موقعیت زمین در شرایط آب و هوایی باثبات تری قرار داشته باشد و راه ها و زیرساخت های ارتباطی در آنجا بهتر باشد نشان دهنده این است که زمین در موقعیت خوبی قرار دارد.
  4. برای خرید یک زمین مناسب مطابق با هدف خود بهتر است از یک مشاور املاک خوب و خوش سابقه کمک بگیرید.

 نکاتی که قبل از خرید زمین باید به آن توجه نمایید

سخن پایانی

همانطور که می دانید توجه به بهترین زمان برای خرید زمین به دلایلی چون ایمنی بیشتر و بالاتر در سرمایه گذاری بلندمدت بسیار حائز اهمیت می باشد.

از مهمترین مزایای خرید زمین در زمان مناسب می توان به میزان ریسک پایین تری که نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری دارد اشاره کرد، همچنین قیمت زمین نسبت به سایر املاک مقرون به صرفه تر بوده و شرایط نگهداری آسان تری نیز دارد.

قیمت زمین به عوامل مختلفی بستگی دارد که از ممهمترین آنها می توان به نرخ رشد بهره بانکی، موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منطقه، زیرساخت ها، امکانات منطقه، ترکیب جمعیتی و میزان مهاجرت در آینده اشاره کرد.

از مهمترین عواملی که تعیین می کند بهترین زمان برای خرید زمین چه زمانی است شرایط بازار مسکن، نرخ بهره و بازار عرضه و تقاضای آن در فصول مختلف سال می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *