تفاوت آپارتمان با ویلا

تفاوت آپارتمان با ویلا

چکیده محتوای صفحه

تفاوت آپارتمان با ویلا

آپارتمان یک ساختمان متشکل از چندین طبقه و چندین واحد است که تعداد متفاوتی از خانواده ها با استعدادهای اخلاقی متفاوت در آن زندگی می کنند. بنابراین قبل از انتخاب آپارتمان، شناخت همسایه ها علاوه بر طراحی بیرونی و داخلی آن حائز اهمیت است. در حالی که ویلاها به طور کلی بزرگتر از خانه های یک خانواده هستند و می توانند تا 20 اتاق داشته باشند و احساس مجلل بودن به ما می دهند. کلمه  ویلا  اولین بار در امپراتوری روم برای توصیف یک خانه بزرگ، منحصر به فرد و مجلل استفاده شد. رومی های ثروتمند در زمان های قدیم شهر را به قصد مهاجرت به حومه شهر ترک می کردند تا  از همه چیز دور شوند. ما در این مقاله قصد داریم تفاوت آپارتمان با ویلا را مورد بررسی قرار دهیم.

تفاوت آپارتمان با ویلا چیست؟

تفاوت اصلی آپارتمان و ویلا به معماری و نحوه ساخت آنها برمی گردد، زیرا معیارهای دیگری مانند متراژ، تعداد طبقات و قدمت ساختمان نمی تواند تفاوت آپارتمان و ویلا را به طور کامل مشخص کند. اما عموما خانه های ویلایی ساختمان های بزرگ تری دارند و قدمت ساخت آنها نیز بالاتر و تعداد طبقات آنها کمتر است.

ویلا می تواند شباهت زیادی به خانه داشته باشد زیرا می تواند شبیه یک خانه معمولی و یک خانه خانوادگی به نظر برسد، اما ویلاها به دلیل متراژ بزرگ خانه با حیاط و فضای سبز، باغ های انگور یا تراس، بسیار راحت هستند. همانند هتل ها تفریحات آبی مانند استخر و فواره دارند و آن را تبدیل به مقصدی رویایی و جذاب برای افرادی کرده است که می خواهند در تعطیلات به سفر بروند و به دنبال مکان های خاص هستند اما قصد اقامت در هتل را ندارند.

از طرفی آپارتمان ها جلوه ای از زندگی مدرن و سکونت انسان هستند. آپارتمان هاف ساختمان های بلندی هستند که چندین خانواده در آن ها جای می گیرند و  در فضاهای بسیار کوچکتر از ویلاها زندگی می کنند. امروزه آنها به ساختمان های اصلی مسکونی خریداری شده تبدیل شده اند.

خانه های ویلایی توسط بسیاری از افراد ترجیح داده می شود زیرا صاحبان آنها می توانند در مسائل مختلفی مانند طراحی بیرونی و طراحی کف آزاد باشند. بنابراین با درک تفاوت آپارتمان با ویلا می توانید هنگام خرید خانه تصمیم درستی بگیرید.

تفاوت آپارتمان با ویلا چیست؟

ویژگی های یک آپارتمان خوب

اگر می خواهید از جزئیات خرید یک خانه خوب و تفاوت آپارتمان با ویلا مطلع شوید، باید دانش متفاوتی داشته باشید تا هنگام عقد قرارداد و گرفتن خانه مورد نظر دچار مشکل نشوید. به علاوه با دانستن ویژگی های خوب یک آپارتمان هنگام خرید با هیچگونه مشکلی مواجه نخواهید شد. این ویژگی ها عبارتند از:

  • قدرت و امنیت آپارتمان
  • داشتن یک انبار مناسب
  • حریم خصوصی آپارتمان
  • نمای بیرونی آپارتمان
  • ساختار و موقعیت زمین
  • ورودی و خروجی
  • اندازه ورودی آپارتمان، پله ها و راهروها
  • آسانسور، یکی از ویژگی های اساسی آپارتمان های خوب

ویلا بخریم یا آپارتمان؟

اگر می خواهید برای سرمایه گذاری در مسکن وارد بازار کار شوید ، توصیه می کنیم بیشتر تمرکزتان روی املاک تجاری یا آپارتمان سازی باشد.

خانه مستقل خانه ای است که می تواند یک یا چند طبقه با ورودی مستقل، پارکینگ و باغ باشد. این نوع خانه ها در بین خانواده های ایرانی بسیار پرطرفدار بوده و به دلیل شرایط فضایی مناسب مورد علاقه مشتریان نیز می باشد. اما مشکل خانه های مستقل این است که به دلیل متراژ زیاد طبیعتا قیمت فروش بالاتر است.

بنابراین این مشکل خرید و فروش آن را برای بسیاری از اقشار جامعه غیرممکن می کند. هنگام خرید باید قیمت بالایی برای ویلا بپردازید اما وقتی می خواهید بفروشید به راحتی خریدار پیدا نمی کنید. به این ترتیب، در صورت نیاز سریع به پول، می توانید خانه را کمتر از ارزش بازار بفروشید. همچنین خرید ویلا جدا از پرداخت هزینه های زیاد می تواند هزینه های دیگری را نیز به شما تحمیل کند و آن هم در صورتی که خانه نیاز به نگهداری داشته باشد.

از طرف دیگر، شما گزینه دیگری برای خرید آپارتمان دارید. خانه های آپارتمانی ساختمان های 3 طبقه یا بیشتر هستند که در هر طبقه چندین خانواده زندگی می کنند. ساختار خانه های آپارتمانی به گونه ای است که قسمت هایی از ساختمان مانند ورودی ساختمان، راهروها، آسانسور و پارکینگ بین خانواده ها مشترک است.

سخن آخر

تفاوت آپارتمان با ویلا بدون شک تاثیر زیادی در قیمت و ارزش آنها دارد. قانون خاصی وجود ندارد که بگوید خرید ویلا بهتر است یا آپارتمان، با توجه به سبک زندگی هر یک از این دو خاصیت، مطمئنا بهترین انتخاب را خواهید داشت. هزینه ها، تعمیرات و نگهداری، امنیت ساختمان، سود سرمایه نمونه هایی از عوامل مهمی هستند که می توانند به شما در بهترین انتخاب کمک کنند.

بیشتر بخوانید: خرید و فروش باغ و ویلا در جابان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *