خرید زمین بهتر است یا آپارتمان

خرید زمین بهتر است یا آپارتمان

چکیده محتوای صفحه

خرید زمین بهتر است یا آپارتمان

در پاسخ به این پرسش که خرید زمین بهتر است یا آپارتمان، این موضوع به طور مستقیم به تمایل فرد خریدار و میزان سرمایه او بستگی دارد، البته خرید زمین یا آپارتمان هر کدام به نوع خود نوعی سرمایه گذاری بسیار عالی محسوب شده که در طولانی مدت به ارزش آن افزوده خواهد شد.

در کل بازار مسکن در ایران یکی از پرطرفدارترین بازارهای خرید و فروش به شمار رفته که دلیل عمده آن هم بالا رفتن ارزش سرمایه در طولانی مدت می باشد، بنابراین کسانی که دارای سرمایه می باشد یا پول کافی برای خرید زمین یا آپارتمان داشته باشند ترجیحا به بازار مسکن روی آورده و سرمایه گذاری در آن را جزو الویت های خود قرار می دهند.

جهت سرمایه گذاری خرید زمین بهتر است یا آپارتمان

سرمایه گذاری در بازار مسکن به ویژه در طولانی مدت بسیار پرسود می باشد، چرا که قیمت زمین یا آپارتمان هر سال و یا حتی هر ماه روند افزایشی داشته که این عامل به بالا رفتن ارزش یا قیمت زمین و آپارتمان کمک بسزایی می کند.

در پاسخ به این پرسش که آیا خرید زمین بهتر است یا آپارتمان گفتیم که این عامل به نظر شخصی و سرمایه فرد خریدار بستگی دارد ولی در هر صورت چه تمایل به خرید زمین داشته باشید چه آپارتمان هر دو جزو معاملات پرسود محسوب می شوند.

ممکن است مهمترین هدف برخی افراد از خرید آپارتمان یا زمین فقط داشتن سرپناه باشد و اینکه صرفا خانه ای از خود داشته و از مستاجری خلاص شوند، ولی برخی دیگر با هدف سرمایه گذاری وارد بازار مسکن شده و قصد آنها خرید و فروش زمین و آپارتمان است.

به طور کلی از مهمترین عواملی که مشخص می کند خرید زمین بهتر است یا آپارتمان یکی میزان سرمایه و بودجه مالی فرد بوده و دیگری موقعیت مکانی و نوع کاربری زمین یا آپارتمان و همچنین نیاز شخص خریدار می باشد.

جهت سرمایه گذاری خرید زمین بهتر است یا آپارتمان

مزایای خرید زمین و آپارتمان

خرید زمین بهتر است یا آپارتمان؟ این سوالی که در بازار مسکن اغلب اوقات پرسیده می شود، خرید زمین و آپارتمان هر دو مزایای خاص خود را داشته و به افزایش سرمایه و رشد مالی فرد در بلند مدت کمک بسزایی می کند.

به طور کلی از مهمترین مزیت های خرید زمین و آپارتمان مواردی به شرح زیر می باشد:

  1. سودآوری در بازار خرید زمین به دلیل امکان ساخت و ساز در آن و تعیین کاربری بالاتر بوده ولی پروسه سرمایه گذاری در این زمینه زمان بر بوده و به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد.
  2. با آپارتمان می توانید سرمایه خود را با توجه به موقعیت آپارتمان که حالا ممکن است مسکونی، تجاری و یا اداری باشد رهن و اجاره داده و از محل سرمایه ثابت خود کسب درآمد نمایید.
  3. تنوع در متراژ، موقعیت منطقه، کاربری و امکانات آپارتمان و زمین بالا می باشد، لذا با توجه به نیاز خود و مقدار سرمایه ای که دارید می توانید بهترین انتخاب را داشته باشد.

جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

قیمت خرید زمین و آپارتمان

یکی از موارد مهمی که به این پرسش که آیا خرید زمین بهتر است یا آپارتمان پاسخ دقیق تری می دهد بررسی قیمت زمین و آپارتمان است.

قیمت آپارتمان و زمین به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به موقعیت مکانی زمین یا آپارتمان مورد نظر، تسهیلات و امکانات زمین و آپارتمان، متراژ آنها و شرایط عرضه و تقاضا در بازار و سایر موارد دیگر اشاره کرد.

از لحاظ اقتصادی خرید زمین بهتر است یا آپارتمان کدام به صرفه تر می باشد؟ در خصوص زمین با توجه به اینکه برخی زمین ها کاربری مسکونی داشته و یا برخی کاربری اداری و یا تجاری دارند در تعیین قیمت نهایی زمین نقش موثری دارند، اما در کل قیمت زمین در مقایسه با آپارتمان کمتر بوده و قیمت مقرون به صرفه تری دارد.

نکاتی که قبل از خرید زمین یا آپارتمان باید به آن توجه نمایید

خرید زمین بهتر است یا آپارتمان؟ قبل از هر چیز ابتدا باید به میزان دارایی خود و توان خرید خود دقت داشته باشید، چرا که اگر توان خرید زمین یا آپارتمان را نداشته باشید یا اقدام به گرفتن وام و تسهیلات نمایید ولی از عهده پرداخت اقساط آن برنیایید ممکن است دچار ضرر و زیان شده و مجبور شوید جهت پرداخت بدهی خود اقدام به فروش زمین یا آپارتمان نمایید.

پس مهمترین نکته ای که قبل از خرید زمین یا آپارتمان باید به آن دقت کنید توانایی پرداخت هزینه خرید یا پرداخت اقساط در صورت گرفتن وام می باشد، از دیگر نکات قابل توجه که به این پرسش که آیا خرید زمین بهتر است یا آپارتمان پاسخ بهتری می دهد عبارت است از:

  1. به هزینه های جانبی خرید دقت بفرمایید.
  2. قبل از خرید حتما شرایط بازار مسکن را بررسی کرده و یا از افراد خبره در زمینه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.
  3. موقعیت زمین یا آپارتمان را بررسی نمایید. (برخی زمین ها یا آپارتمان ها کاربری مسکونی داشته، برخی تجاری یا اداری می باشند).
  4. به طرح های عمرانی که در محدوده زمین یا آپارتمان در حال اجرا هستند دقت کنید تا از میزان رشد منطقه و آینده سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کنید.
  5. به امکانات زمین یا آپارتمان مورد نظر از قبیل آسانسور، پارکینک، نورگیر، تراس و سایر موارد دیگر دقت بفرمایید.
  6. از خرید املاک مورد دار که معمولا دارای دعاوی قانونی هستند و تکلیف مالک یا مالکین آنها هنوز مشخص نیست خودداری نمایید.

نکاتی که قبل از خرید زمین یا آپارتمان باید به آن توجه نمایید

سخن پایانی

خرید زمین بهتر است یا آپارتمان؟ چیزی واضح این است که چه قصد خرید زمین را داشته باشید چه آپارتمان هر دو معامله ای پرسود بوده و در طولانی مدت به حفظ سرمایه و سطح رفاه و امنیت شما کمک بسیار زیادی می کند.

اما قبل از خرید زمین یا آپارتمان به جهت اتخاد تصمیم درست تر و منطقی تر بهتر است با کسانی که در بازار املاک کار می کنند و در این رشته از آگاهی لازم و کافی برخوردار هستند مشورت نمایید.

اگر بخواهید به پاسخ روشن تری در خصوص این سوال که خرید زمین بهتر است یا آپارتمان برسید لازم است ابتدا قصد خود را از سرمایه گذاری مشخص نمایید.

اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت را دارید خرید زمین گزینه بهتری بوده ولی اگر قصد سرمایه گذاری در کوتاه مدت را دارید خرید آپارتمان پیشنهاد می شود، همچنین خرید و فروش آپارتمان به دلیل داشتن متقاضی بیشتر بالاتر بوده و زمان کمتری می طلبد ولی خرید و فروش زمین به دلیل تقاضای پایینی که دارد فروش آن معمولا زمانبر بوده و بازگشت سرمایه دیرتر به وقوع می پیوندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *