خرید و فروش باغ چه نکاتی دارد؟

چکیده محتوای صفحه

خرید و فروش باغ چه نکاتی دارد؟

خرید و فروش باغ را می‌‎توان در دستهمحبوب ترین معامله ها در زمینه املاک قرار داد. شما قبل از خرید یا فروش باغ اگر با افراد ماهر و کار بلد در این حوزه در ارتباط نباشید، قطعاً با ضررهای مالی زیادی روبرو خواهید شد. موقعیت منطقه، بررسی امکانات باغ، دلیل خرید باغ، بررسی مسائل حقوقی و بررسی سند باغ از جمله نکات مهمی هستند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. پس در ادامه همراه ما باشید.

بررسی موقعیت منطقه در خرید و فروش باغ

موقعیت منطقه مهم ترین نکته ای است که باید مدنظر داشته باشید. این که شما باغی را در شهرستان انتخاب کنید تا باغی که در بافت جنگلی وجود دارد، زمین تا آسمان تفاوت قیمت دارد. موقعیت منطقه مشخص می کند که آب و هوا چگونه است و چه امکاناتی را می توان پیاده سازی کرد و انتظار داشت. با این حساب طبیعی است که امروزه موقعیت باغ جزء فاکتورهای اصلی برای خرید و فروش باغ به شمار آید.

بررسی مسائل حقوقی

شما اگر از افراد مورد اعتماد در حوزه حقوقی کمک نگیرید، قطعاً با مشکلاتی روبرو خواهید شد. به این دلیل که موقع عقد قرارداد و معاملات، حضور یک مشاور یا وکیل حقوقی بسیار موضوع حائز اهمیتی به شمار می‌آید. می بایست قبل از خریداری باغ به شهرداری مراجعه کنید؛ زیرا چنانچه مشکلی در مجوز های ساخت و ساز وجود داشته باشد، شهرداری به شما اطلاع خواهد داد. چنانچه شما حوصله انجام این کارها را ندارید، وکیل یا مشاوری حقوقی را انتخاب کنید تا این فرایند را برای شما انجام دهد. آگاهی شما نسبت به نحوه ساخت باغ، طرحهای عمرانی، عقب نشینی، ساخت غیر مجاز، چاه غیر مجاز و… باید کامل باشد.

بررسی امکانات باغ هنگام خرید و فروش باغ

امکانات باغ مورد نظر در هنگام معامله باغ بسیار موضوع حائز اهمیتی است. این که باغ مورد نظر مجوز های ضروری مثل کشاورزی را دارد یا نه. قولنامه باغ باید در کنار سند مادر ضمیمه شده باشد. دسترسی به آب، مالیت چاه آب، بازبینی و ارزیابی موتورخانه، بررسی دیوارهای باغ، بررسی استخر(در صورت وجود)، بررسی منابعی طبیعی مانند تعداد درخت ها، نوع خاک و… همگی از جمله عوامل کلیدی به شمار می آیند که در هنگام خرید و فروش ملک باغی باید مدنظر قرار داد.

سند باغ

صد درصد هنگام خرید و فروش باغ باید بررسی سند را موضوعی مهم و جدی در نظر بگیرید. به این دلیل که برخی به خاطر عدم آگاهی در این زمینه با مشکلات حقوقی زیادی روبرو می‌شوند، بهتر است از وکلا و مشاورین حقوقی ما در این حوزه به صورت آنلاین کمک بگیرید. این نکته را به خاطر داشته باشید که جهاد کشاورزی هیچگونه سندی برای زمین های کشاورزی صادر نمی کند. به همین دلیل، خرید و فروش همراه با سند مادر انجام می پذیرد. یعنی این امکان وجود دارد که زمین را به بخش هایی کوچک هم تقسیم بندی کرد و قولنامه هر بخش تقسیم شده را برای معامله مورد استفاده قرار داد.

بررسی بودجه زمان خرید و فروش باغ

قبل از خرید باغ باید بودجه خود را ارزیابی کنید. ای که باغ مورد نظر چه هزینه هایی را در خواهد داشت، باید مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید سرمایه گذاری کنید. شما اگر با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید، در مورد برآورد قیمت زمین های باغی مناطق مختلف اطلاعات قابل قبولی را ارائه خواهند داد. به همین دلیل در بحث خرید و فروش باغ برآورد بودجه مسئله بسیار مهمی به شمار می آیدو

دلیل خرید باغ

یکی از نکات مهم در هنگام معامله باغ این است که هدف خود را مشخص کنید که چرا قرار است این باغ را خریداری کنید. اینکه چه نوع کاربری از زمین انتظار دارید را باید برآورد کنید. آیا قصد کشاورزی دارید یا قصد دارید خانه مسکونی را در ملک مورد نظر بسازید. برخی از خانه باغ بسیار استقبال می کنند و برخی دیگر هم وجود دارند که از باغ خود برای زراعت استفاده می کنند. به هر حال، همه چیز به این بر می گردد که چرا قصد خرید یا فروش باغ مورد نظر را دارید. به این دلیل که بیشترین مشکلات حقوقی به خرید و فروش انواع ملک مانند باغ مربوط می شود.

سخن پایانی

امروزه با وجود آلودگی شهرهای بزرگ، بسیاری از خرید باغ استقبال می کنند. برخی دیگر هم به دلایل بسیاری به فروش باغ خود می پردازند. در این میان، شما برای خرید و فروش باغ بهتر است با مشاورین املاک محمد در این مجموعه در ارتباط باشید. این‌گونه بدون دغدغه فرایند خرید و فروش انجام خواهد شد. مسائل حقوقی را به شدت جدی بگیرید که اگر ضرر کنید، خسارت مالی زیادی گریبانگیر شما خواهد شد. مشاورین حقوقی ما در این زمینه اطلاعات مفیدی را ارائه می دهند و حتی باغ هایی متناسب با بودجه شما را معرفی می کنند. برای فروش هم قطعاً مشاورین ما می توانند مشتریان دست به نقد و قابل اعتمادی را معرفی کنند. در یک کلام، همه چیز را به این مجموعه بسپارید.

املاک محمد

ساخت ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *