طراحی ویلا و ساختمان

خرید و فروش زمین و هر آنچه باید این باره در بدانید

چکیده محتوای صفحه

خرید و فروش زمین و هر آنچه باید این باره در بدانید

خرید و فروش زمین کار سخت و البته بسیار پیچیده ای است. به همین دلیل، نباید سرخود اقدام کنید. درحال حاضر مشاورین با تجربه در املاک محمد به صورت آنلاین هم آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند. با این حساب، لازم نیست مدت زمان طولانی را سپری کنید تا با مشاور حقوقی کار بلدی آشنا شوید، تنها کافیست با مشاورین ما مشورتی داشته باشید تا با آداب و رسوم خرید و فروش انواع زمین بیگانه نباشید.

چگونه زمین بخریم؟

هدف خود را مشخص کنید. برخی زمان خرید و فروش زمین به دنبال 2 هدف هستند. زمین می خرند برای ساخت و ساز یا زمین می خرند که روی آن سرمایه گذاری کنند. اگر با متخصصین در این حوزه مشورتی نداشته باشید، قطعاً با مشکلات حقوقی زیادی روبرو خواهید شد.

به هر حال، هر کاری آداب و رسوم خاص خود را دارد، در مورد خرید و فروش زمین هم شما باید با آداب آن آشنا باشید. بررسی موقعیت زمین، کاربری زمین، شناسایی مالکی که واقعی است، نوع منطقه، موانعی که از لحاظ قانونی شاید به وجود آورد،  تحقیق از معتمدین محل و… همگی مهم و جزء نکات کلیدی هستند.

زمانی که تمام این موارد را بررسی کرده اید، زمان آن می رسد که با فروشنده یا خریدار وارد مذاکره شوید که در این شرایط هم باید با فردی متخصص در ارتباط باشید. مرحله بعد از مذاکره نوشتن قرار داد است که متأسفانه برخی به این دلیل که اطلاعات کافی در این زمینه ندارند، دچار مشکل می شوند و بهتر است از یک دستیار حقوقی حتی به صورت آنلاین استفاده کنید.

بسیاری از معامله گران و البته فروشندگان از شگردهای خاصی استفاده می کنند. به این صورت که بعد از گذشت مدتی، معامله به شکل خودکار فسخ می شود و این چنین است که پول و سرمایه شما بر باد خواهد رفت. به هر حال مشورت کردن یک راهکار عقلانی است که نباید آن را نادیده گرفت.

کاربری و موقعیت زمین را بسنجید

این نکته را در هنگام خرید و فروش زمین مد نظر داشته باشید که هر نوع زمینی، کاربری خاص خود را دارد. زمین می تواند مسکونی، موروثی، اوقافی، صنعتی و… باشد. این که شما به چه علت به خرید زمین تمایل دارید یک نکته مهم به شمار می آید. کاربری زمین اگر قانونی نباشد، قطعاً مشکلات زیادی را در سر راه شما قرار خواهد داد. حتی شما باید سند زمین را توسط کارشناسی ماهر و کار بلد به درستی بررسی کنید.  موقعیت منطقه باید به گونه ای باشد که مسیرهای دسترسی آن آسان بوده، مجوز ساخت و ساز داشته باشد و امکانات لازم را هم داشته باشد. این چنین است که بهتری موقعیت را برای خرید زمین می توانید انتخاب کنید.

خرید و فروش زمین کنار اتوبان را با دقت انجام دهید

معمولاً زمینی که در کنار اتوبان وجود داشته باشد، شما را بعد ها با آلودگی صورتی روبرو خواهد کرد. شاید این مسئله در ابتدا به خاطر قیمت پایین تر زمین، چندان مسئله مهمی باشد، ولی اگر قرار است از زمین به عنوان کاربری مسکونی استفاده کنید، قطعاً آلودگی صوتی شما را آزار خواهد داد. به هر حال خرید و فروش زمین کنار اتوبان حقیقتاً آینده چندان خوبی هم ندارد.از خرید زمین با کاربری مسکونی در محل پرترافیک خودداری کنید.

همیشه محلی را برای خرید و فروش زمین باید در نظر بگیرید که در محل ترافیک قرار نگرفته باشد؛ چرا که همیشه باید در مسیرهار پرترافیک عمر خود را طی کنید. متأسفانه برخی به این چنین نکاتی توجهی ندارند. این گونه است که بعد از مدتی از انتخاب خود احساس رضایتی هم به دست نمی آورند. کاربری مسکونی در کنار محل زمینی که پرترافیک است، اشتباه محض است.

رعایت نکات حقوقی در خرید و فروش زمین موروثی

موضوع انحصار وراثت و زمین های موروثی حقیقتاً موضوعات حقوقی پیچیده ای هستند و به همین دلیل، باید بدانید که اگر قصد خرید و فروش زمین موروثی را دارید، کلیه وراث همراه با گواهی انحصار وراثت باید در محل قرار داد حضور داشته باشند. در غیر این صورت، در آینده با مشکلاتی روبرو خواهید شد که هزینه بر و البته وقت گیر خواهند بود. به همین دلیل است که پیشنهاد ما به شما، مراجعه به دستیار حقوقی آنلاین و اینترنتی است. هیچکس از مشورت کردن، ضرر نکرده است که شما نفر دومی باشید.

سخن پایانی

طبق نکاتی که برای خرید و فروش زمین بیان کرده ایم، لازم نیست دغدغه خاصی داشته باشد. تنها کافی است با مشاورین حقوقی ما در این مجموعه باسابقه، در ارتباط باشید. این چنین سودآوری خوبی را انتظار خواهید داشت و قادر خواهید بود، به درستی سرمایه گذاری یا ساخت و ساز خود را مدیریت کنید. امروزه با پیشرفت صفحات وب، دیگر افراد از روش های سنتی حتی برای مشاوره گرفتن استفاده نمی کنند. به همین دلیل، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید با وکلا و مشاورین حقوقی ما در ارتباط باشید.

املاک محمد

ساخت ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *