خرید و فروش ملک کلنگی

چکیده محتوای صفحه

خرید و فروش ملک کلنگی

در خرید و فروش ملک کلنگی معمولاً اولین موضوعی که مدنظر قرار میگیرد، این است که تراکم زمین چقدر است. خرید و فروش ملک کلنگی قطعاً دردسرهای خاص خود را دارد. به همین علت، شما باید بدانید که در هنگام خرید یا فروش اگر با افراد ماهر در این حوزه مشورت و صحبتی نداشته باشید، قاعدتاٌ از نتیجه خرید و فروش خود رضایت نخواهید داشت. برخی کمبود زمان را بهانه می کنند. امروزه با پیشرفت صفحات وب، شما می توانید هم اکنون با مشاورین ما در این مجموعه در این زمینه در ارتباط باشید. البته ما در ادامه نکاتی که باید در هنگام خرید و یا فروش یک کلنگی مدنظر داشته باشید را بررسی خواهیم کرد.

بررسی تراکم زمین در زمان خرید و فروش ملک کلنگی

در معامله ملک کلنگی معمولاً اولین موضوعی که مدنظر قرار میگیرد، این است که تراکم زمین چقدر است. معمولاً با افزایش بنای ملک، فروشنده و خریدار سود خوبی به جیب می زنند. مسئله تراکم زمین یکی از مسائل مهم و حائز اهمیتی است که در ساخت و ساز بسیار مورد توجه قرار می گیرد. این که خریدار بداند که از چه میزان زمین میتواند برای ساخت و ساز استفاده کند، یعنی به تراکم زمین توجه کرده است. حال که در مورد ملک های کلنگی صحبت می کنیم، بهتر است تراکم زمین را یک مسئله جدی در نظر بگیرید.

بررسی تأسیسات

بسیاری از ملک های کلنگی با سیستم لوله کشی و برق کشی آن چنان به روزی روبرو نیستند و تعویض آن ها قطعاً هزینه بر است. به همین دلیل شما باید این موارد را قبل از خرید و فروش ملک کلنگی بررسی و قیمت را براورد کنید. حقیقتاً لوله کشی و برق کشی هر دو جزء تأسیسات بسیار هزینه بالا هستند. با این وجود، این مسئله را چندان ساده و پیش پا افتاده در نظر نگیرید. خطر های ایمنی را جدی بگیرید که اگر نادیده گرفته شوند، قطعاً مشکلات زیادی را به وجود می آورند که گاهاً مالی نبوده و جانی هستند.

آزمایش رادون

رادون یک نوع ماده است. این ماده فوق العاده خطر زا و البته سرطان زا است. این ماده به دلیل تجزیه کاملاً طبیعی اورانیوم در آب، سنگ و خاک به وجود می آید. زمانی که این اتفاق در یک ملک کلنگی رخ می دهد، قطعاً مشکلاتی را به وجود می آورد. بسیاری از ملک های قدیمی و کلنگی در معرض قرار گیری تجمع رادون قرار دارند و به همین دلیل، قبل از  خرید و فروش ملک کلنگی باید با استفاده از آزمایش رادون که اتفاقاً آسان و ارزان قیمت است، این مسئله را مورد بررسی قرار دهید. در شرایطی که ملکی رادون بالایی را درون خود جای داده باشد، راهکارهای برای کاهش رادون قطعاً وجود دارد.

بررسی ساختار ملک هنگام خرید و فروش ملک کلنگی

معمولاً در ساختار ملک کلنگی، یک سری ناهمواری، خوردگی، پوسیدگی و… هم وجود دارد. شما به راحتی می توانید ضمن مشاهده ملک، با ترک های روی دیوارها، گیرکردن درب و پنجره ها و موارد این چنینی دیگر هم روبرو شوید، به همین دلیل باید در هنگام خرید و فروش ملک کلنگی هزینه های تعمیراتی را هم براورد کنید و سپس خرید خود را قطعی کنید. برخی از فروشندگان هم در ابتدا ساختار ملک را به صورت اصولی و از پایه برای فروش با قیمت بالاتری مدنظر قرار داده و تعمیرات را انجام می دهند.

جهت ملک

جهت ملک را نادیده نگیرید که مسئله بسیار مهمی به شمار می آید. ملک های جنوبی نورگیر تر هستند و قطعاً سریع تر به فروش می رسند. زیر بنای ملک هایی که به جهت جنوبی هستند، مفید تر بوده و این می تواند مزیتی بسیار مهمی باشد که در خرید و فروش ملک کلنگی باید مورد توجه قرار دهید. خلاف از هر دو طرف برای ملک های جنوبی وجود دارد، به همین دلیل، با قیمت مناسب و در سریع ترین زمان ممکن به فروش می رسند.

توجه به عرض زمین هنگام خرید و فروش ملک کلنگی

بحر ملک هر چقدر بیشتر باشد، سازنده های بیشتر به خرید ملک های کلنگی واکنش نشان می دهند. بحر که اشتباه اصطلاحی است در اصل بَر است و بَر زمین یعنی عرض زمین. ملکی که عرض بیشتری داشته باشد، سازنده می تواند متنوع تر عمل کند و صد درصد دست وی برای اجرای نقشه های زیادی باز است. عرض ملک هرچقدر بیشتر باشد، احتمال ساخت پارکینگ را هم به وجود می آورد و این موضوع کمی نمی تواند در خرید و فروش ملک کلنگی باشد. عرض ملک هایی که بیشتر هستند، ملک را با پنجره های بیشتری روبرو می کنند و پنجره های بیشتر یعنی نور گیر بودن ملک، کاملاً مسئله تضمین شده ای است. زمانی که ملکی عرض بیشتری داشته باشد، سازنده این اختیار را دارد که متراژ بیشتری را با پیشروی به دست آورد.

خرید و فروش ملک کلنگی به صورت اینترنتی امکان پذیر است؟

امروزه خرید و فروش ملک کلنگی به صورت آنلاین به راحتی امکان پذیر است؛ چرا که شما تمام ویژگی های ملک مورد نظر را می توانید در سایت و در قسمتی مجزا مورد بررسی قرار دهید. همچنین تصاویری واضح از زوایای گوناگون ملک در اختیار شما قرار داده خواهد شد. حتی برای کسب اطلاعات بیشتر برای برآورد قیمت می توانید با مشاورین سایت در ارتباط باشید.

سخن پایانی

طبق آنچه گفته شد، خرید و فروش ملک کلنگی کار سختی نیست، کمی به صبر و حوصله و البته مشورت کردن نیاز دارید. در  غیر این صورت از نتیجه کار راضی نخواهید بود. امروزه با وجود سایت های اینترنتی همانند سایت املاک محمد می توان در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین ملک کلنگی را در بهترین موقعیت با بهترین قیمت به صورت آنلاین انتخاب و خریداری کرد و یا به فروش رساند.

املاک محمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *