زمین مناسب ساخت و ساز

زمین مناسب ساخت و ساز چه خصوصیاتی دارد؟

چکیده محتوای صفحه

زمین مناسب ساخت و ساز چه خصوصیاتی دارد؟

زمین مناسب ساخت و ساز  قطعاً باید خصوصیات و نیز ویژگی هایی داشته باشد که ساختمان سازی به نحو احسنت در آن انجام گیرد. البته ویژگی های زمین بیشتر به هدف شما از ساخت و ساز بر می گردد. نوع خاک، نوع محله، اندازه و ابعاد زمین، شکل هندسی زمین و بسیاری از موارد دیگر ار به صورت مختصر ولی مفید در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: خرید ویلا دماوند و حومه

اندازه و ابعاد زمین برای ساخت و ساز

شاید باور نکنید ولی حقیقت امر این است که ابعاد زمین یکی از موضوعات مهمی است که برای انتخاب زمین مناسب ساخت و ساز مورد توجه قرار می گیرد. چنانچه شما به این موضوع فکر می کنید که بعد از ساخت قرار است، خانه را به فروش برسانید، باید زمین کوچکی را انتخاب نکنید. همیشه خانه هایی که زمین بزرگتری دارند، طبیعتاً سود بیشتری را هم برآورد می کنند. در این میان، باید این نکته را هم به خاطر بسپارید که شاید هزینه خرید زمین بزرگتر کمی شما را دچار مشکل کند، ولی اگر به سود پایانی کار بیندیشید، قطعاً با خیال آسوده تری به خرید زمین مورد نظر خواهید پرداخت.

اشکال هندسی

مستطیل و مربع 2 شکل هندسی فوق العاده برای خرید زمین مناسب ساخت و ساز است. این اشکال هندسی زمین همیشه با قیمت بالاتری به فروش می رسند که شاید برخی از این موضوع مطلع نیستند. برای ساخت خانه های ویلایی همیشه مستطیل بهترین گزینه است؛ چراکه برای حیاط سازی این شکل هندسی بیشتر دست طراح و معمار را باز می گذارد.

جغرافیا زمین مناسب ساخت و ساز

همیشه شمالی و جنوبی بودن یکی از دغدغه های مشتریان در حین انتخاب زمین مناسب ساخت و ساز   است. در این بین، زمین‌های جنوبی همیشه گران تر از زمین های شمالی هستند. خانه هایی که زمین آن ها شمالی است، تنها از یک جهت امکان نورگیری وجود دارد، در صورتی که زمین های جنوبی از شمال و از جنوب برای نورگیری مناسب است. با این حساب، نمی توان از زیربنای خانه هایی که زمین شمالی دارند، بازدهی خوبی را انتظار داشت.

جغرافیا زمین مناسب ساخت و ساز

موقعیت

زمین هایی که در کوچه های بن بست قرار دارند، به هیچ عنوان گزینه مناسبی نیستند. چه بسا قیمتی بسیار ارزانی هم داشته باشند، ولی از خرید این نوع زمین شما در کوتاه مدت احساس پشیمانی خواهید کرد. زمین مناسب ساخت و ساز  به زمینی گفته می شود که با معابر اصلی در یک سو باشد و معمولاً زمینی که در بخش میانی کوچه است، بسیار گزینه ایده آل تری به شمار می آید. نزدیکی و دسترسی زمین به نقاط مهم مانند ایستگاه اتوبوس، مراکز درمانی و… قطعاً یک آپشن فوق العاده است.

نوع محله زمین مناسب ساخت و ساز

نوع محله ای که قصد خرید زمین در آن را دارید هم بسیار موضوع مهمی است. به هیچ عنوان نباید اهمیت محله را در انتخاب زمین مناسب ساختمان سازی نادیده گرفت. خصوصاً برای آن دسته از افرادی که قصد ساخت خانه و واحدهای آپارتمانی را دارند، این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است. کیفیت ساخت خانه های اطراف باعث میشود تا شما هم طبق استاندارد و ضوابطی بدون مشکل بتوانید به ساخت و ساز خود بپردازید.

نوع خاک و گسل

برای انتخاب زمین مناسب ساخت و ساز باید قبل از هرکاری با کارشناس مشورت کنید؛ چراکه خرید زمینی که در ناحیه قرمز و نارنجی گسل باشد، جزء ضرر چیزی به همراه ندارد. برخی از زمین ها هم ممکن است روی قنات قرار گرفته اند، این نوع زمین هم به هیچ عنوان برای خرید مناسب نیستند. کارشناس به ارزیابی خاک زمین می پردازد و سپس نتیجه را به شما اعلام می کند.

·         انواع خاک

معمولاً زمین هایی که شنی هستند، بهترین گزینه برای ساخت و ساز به شمار می آیند؛ چراکه دانه بندی فوق العاده ای دارند. زمین های ماسه ای هم تنها برای ساخت و سازهای سبک گزیه ایده آلی به شمار می آیند. در صورتی که زمین های خاکریزی شده تنها با پی سازی می توانند زمین مناسب ساختمان سازی به شمار آیند.

سخن پایانی

زمین مناسب ساخت و ساز را با توجه به ویژگی هایی که دارد برای مشا مورد بررسی قرار دادیم. توجه داشته باشید که امروزه مراجعه به کارشناسی ماهر و مجرب در این زمینه نمی تواند خالی از لطف باشد. به گونه ای که در این سایت، شما می توانید با مشاورین و کارشناسان ما به صورت آنلاین درارتباط باشید، تا خریدی هوشمندانه و آگاهانه را تجربه کنید. بسیار دیده شده است که برخی از خریداران بدون آگاهی نسبت به خرید زمین مناسب، با مشکلات و ضررهای گزافی روبرو شده اند. در صورتی که یک مشاوره ساده شما را از هزینه های گزاف بابت خساراتی که احتمالاً به وجود می آید، دور خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: ویژگی های زمین مناسب برای ساخت ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *