قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان

قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان

چکیده محتوای صفحه

قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان

امروزه تعداد ملک های که آپارتمانی هستند رو به افزایش می باشد، که از نظر طرفداری نیز افراد زیادی هستند که به این نوع ملک ها علاقه دارند. برای خرید  کردن این نوع از ملک های آپارتمانی باید به یک سری از حقوق ها و مقرارت توجه کرد، و با استفاده از آن ها به انجام این نوع خرید و فروش پرداخت. ما هم قصد داریم که برای شما در این مقاله از این قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان و شرایطی که نیاز مند انجام این معاملات هستند، اطلاعاتی کاربردی و موثری را ارائه بدهیم.

 بیشتر بخوانید: خرید و فروش خانه در دماوند

با قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان آشنا شوید

دقت داشته باشید که برای خرید ملک آپارتمانی و یا هر مدل دیگری مانند تجاری و ویلایی و خدماتی و غیره ای که وجود دارند، شما حتما باید از قوانین حقوقی که برای هر معامله ای است به طور دقیق و کامل از آن اطلاع داشته باشید، تا بهتر به معامله برسید و اصلا بدون توجه به آن ها نمی شود معامله را انجام داد.

قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان عبارتند از :

  • حتما باید از تعداد صاحب ملک اطلاع پیدا کنید که دارای چند نفر صاحب می باشد، که اگر یک نفر باشد بهتر می باشد و تمامی شش دانگ ملک به نام یک فرد باشد و دیگر دارای شریک نیست و زود تر و بهتر کار جلو می رود.
  • بهتر است که ملک آپارتمانی دارای سند تک برگی باشد چرا که از نظر درستی دارای رسمیت تر به نسبت دیگر سند ها می باشد.
  • حتما به یک مشاور املاکی که دارای رسمیت و صلاحیت است مراجعه کنید، تا به درستی تمامی مراحل ثبت سند و عقد قرارداد نامه را وارد سیستم کند.
  • حتما هر دو طرف قرارداد فرد فروشنده و فرد خریدار از تمامی مدارک و مشخصات خود یک کپی به همراه اصل آن ها به همراه خود داشته باشند تا اطلاعات آن ها به درستی وارد سند شود.
  • از انتقال پارکینگ و انباری که آپارتمان دارد به طور دقیق در سند مطمئن شوید.
  • از وقفی بودن زمین آپارتمانی اطمینان حاصل کنید و از این موضوع با دقت بالا بررسی کنید که چه شرایطی را دارد.
  • فرد خریدار باید به ‌طور کامل و درست تمامی مبلغ و هزینه که بین دو طرف به موافقت رسیده است، را به طور کامل به حساب فرد فروشنده یا صاحب ملک واریز کند.
  • دقت کنید که حتما باید در انجام هر معامله ای حتی این خرید آپارتمان در سند یک شرطی به نام فسخ قرارداد نامه وجود داشته باشد، و شرایط را به طور دقیق یادداشت شود چرا که شاید پشیمانی ای در بعد ثبت سند به وجود آید که برای هر دو طرف نیز دچار ضرر نشود.

 

چرا دانستن قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان لازم است؟

همانطور که می دانيد در طول روز معامله های زیادی برای خرید و فروش چندین ملک آپارتمانی صورت می گیرد، که لازمه ی این معامله ها دانستن قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان است چرا که افراد بدون اطلاع از این موارد مهم و ضروری ممکن است دچار دردسر و کلاهی بزرگ بر سر آن ها برود که جبران ناپذیر باشد و به روند تند تر شدن انجام این عملکرد هم کمک بزرگی خواهد کرد.

چرا دانستن قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان لازم است؟

چه شرایطی رنج قیمتی برای آپارتمان ها را ایجاد می کنند؟

همیشه برای آپارتمان ها یک سری از شرایط و ویژگی های وجود دارند که به افزایش و کاهش رنج قیمتی برای فروش آن ها کمک خواهند کرد، که این مشخصات را می توان به مواردی مانند نمای ساختمان، و امتیازاتی مانند دوربین های مدار بسته و وجود تعداد پارکینگ و تعداد انباری و سنگ فرش بودن محیط حیاط، و مجهز بودن به گرمایش از کف، و مجهز بودن به استخر و جکوزی و سالن ورزشی، و موقعیت مکانی که ملک دارد، و سال ساخت آپارتمان که هر چه کمتر باشد بسیار تاثیرگذار تر است، و همچنین تزئینات که در داخل آپارتمان وجود دارد، و همینطور تعداد سرویس بهداشتی و حمام و اتاق های ملک، و وجود تراس که بسیار ضروری است، ویو ای که از پنجره آپارتمان خواهد داشت، و موارد دیگری مانند متراژ و زیر بنای ملک که بسیار در حساب کردن قیمت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

سخن آخر

سعی کردیم که در این مقاله راجع به اینکه قوانین حقوقی برای خرید آپارتمان کدام ها هستند، و چه نیاز های برای انجام معاملات به این قوانین و مقررات وجود دارد مطالبی مفید و مختصری را مطرح کرده باشیم تا با مطالعه این مقاله به این نتیجه برسید که حتما بهتر است که از این قوانین در معامله ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: انواع کاربری زمین در دماوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *