معاوضه انواع ملک و انواع آن

چکیده محتوای صفحه

معاوضه انواع ملک و انواع آن

معاوضه انواع ملک یا تهاتر یکی از جذاب‌ ترین روش های معاملاتی است که در انواع گوناگون انجام می پذیرد ولی نکات حقوقی ریز و درشتی دارد. می توان گفت از قدیم الایم بسیاری از مردم معاملاتی در این زمینه انجام می ‌دادند. به گونه‌ای که مبادله انواع کالاها مانند گندم، شیر و … جزء این معامله به حساب می ‌آید. در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی کشور بسیاری از این معامله استقبال می‌کند.

مزیت تهاتر

تهاتر یا معاوضه انواع ملک از قدیم در بین مردم رایج بوده است. این نوع معامله هنوز که هنوز است، مورد توجه قرار گرفته و این نکته را باید در نظر گرفت که شما بدون اینکه نقدینگی در اختیار داشته باشید، با ریسک بسیار پایینی می توانید این معامله را انجام دهید. همین امر باعث شده است تا بسیاری از افراد مشتاق شوند از خدمات معاملاتی مانند تهاتر و یا معاوضه انواع ملک استفاده کنند. توصیه ما به شما این است که اگر به انجام این چنین معاملاتی علاقه دارید به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید؛ چرا که در حوزه املاک اگر آگاهی کاملی وجود نداشته باشد، صد درصد نتیجه آن جزء ضرر چیزی نخواهد داشت و به همین خاطر است که امروزه سایت های مانند سایت … در این زمینه فعالیت گسترده ای را ارائه می دهد.

نحوه فسخ قرارداد در معاوضه انواع ملک

معاوضه انواع ملک نکات حقوقی خاص خود را می طلبد و بهتر است بدانید که این نوع معامله همچون معاملات دیگر املاک، به یک قرارداد رسمی نیاز دارد؛ چرا که این قرارداد در حین بروز هرگونه اختلاف در معامله مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل است که نباید در نوشتن قرارداد کوتاهی کنید.

همچنین باید بدانید که برای فسخ قرارداد تهاتر رضایت هر دو طرف کاملاً ضروری است و در غیر اینصورت، نمی توان قرارداد را به راحتی فسخ کرد. در چنین قراردادی معمولاً دو نفر بیشتر هم می توانند طرفین معامله باشند و به همین دلیل، دارایی در این معامله ممکن است بین چندین نفر معاوضه شود و به همین خاطر، طرفین معامله به عنوان مالک اصلی مشخص می شوند، در قراردادی مانند قرارداد تهاتر یا معاوضه ملک همان گونه که گفته شد امکان فسخ به صورت یک طرفه به هیچ عنوان وجود ندارد. باید کلیه افرادی که جزء طرفین قرارداد هستند، رضایت کامل بابت این فسخ داشته باشند.

نکات حقوقی تهاتر

نکات حقوقی و البته مهمی در هنگام نوشتن قرارداد تهاتر ملک باید مورد توجه قرار گیرد. این است. بدین ترتیب که به هیچ عنوان نباید از املاکی که سند رسمی ندارند،استفاده کنید. البته در تمام قراردادهای ملکی این موضوع همیشه مورد توجه قرار می گیرد.  نکته دوم این است که ثبت و انتقال سند رسمی باید در دفاتر ثبت اسناد و املاک انجام پذیرد، در غیر این صورت قرارداد و سند شما نمی تواند سند رسمی به حساب آید. مدارک شناسایی همچون شناسنامه و وکالتنامه طرف قرارداد، استعلام های لازم و… را نباید نادیده گرفت. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که در مورد معاوضه انواع ملک ورثه ای بررسی کلیه مدارک وراث و همچنین انحصار وراثت و البته تسویه مالیاتی را باید جزء موارد ضروری در نظر گرفت.

انواع تهاتر

معاوضه انواع ملک نکات حقوق خاص خود را دارد که به عنوان مثال می‌ توان گفت معاوضه ملک با ملک یکی دیگر از انواع معاوضه است که بسیار مورد استقبال و توجه قرار گرفته است. در این نوع معاوضه شما با هیچ گونه محدودیت خاصی روبرو نمی شوید که می‌توان حتی یک ملک که متراژ بالایی دارد را با چند ملکی که متراژ پایینی دارد، به راحتی معاوضه کرد.

در مورد معاوضه ملک با خودرو هم که یکی از جذاب‌ترین معامله ها است، می توان گفت، هر نوع وسیله نقلیه در ایران بعد از مدت زمانی به راحتی می‌تواند به پول نقد تبدیل شود اما در این بین، نکته‌ای که وجود دارد این است که برخی از افراد فریب تبلیغات کاملاً غیر واقعی را می خورند.

شاید تهاتر با بیت کوین هم یکی دیگر از انواع معامله های بازار مسکن باشد که شنیده اید، اما بهتر است که از آگهی های فریبنده باز هم دوری کنید. در غیر این صورت صددرصد شما را با مشکلات زیادی روبرو می‌کند. توصیه ما مشاوره با افراد حرفه ای و ماهر در این زمینه است تا ضرر نکنید.

معاوضه ملک با مصالح ساختمانی هم یکی دیگر از معاملاتی است که معمولاً سازندگان از این نوع معامله استقبال می‌کنند. معاوضه ملک با کالا یکی دیگر از انواع تهاتر است که به ازای دریافت ملک کالایی همچون مواد غذایی ارائه می شود که معمولاً افراد باید در این نوع تهاتر بسیار حرفه ای عمل کنند.

سخن پایانی

در مورد معاوضه انواع ملک یا تهاتر با شما کاربران محترم صحبتی داشته ایم. این نوع معامله یکی از رایج ترین معاملاتی است که می توان نام برد. نکات حقوقی آن را اگر رعایت نکنید، صد درصد با مشکلات ریز و درشت زیادی روبرو خواهید شد. به همین دلیل، با مشاورین حقوقی ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

املاک محمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *