هزینه ساخت خانه دوبلکس

هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری

چکیده محتوای صفحه

هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری

هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری به طور مستقیم با توجه به نوع طراحی و سبک خانه و کیفیت خود سازه و نوع مصالحی که در ساخت آن به کار رفته است متغیر می باشد.

در یک تعریف ساده خانه دوبلکس به خانه ای گفته می شود که در آن به جای اسکان یک خانواده می توان دو خانواده را در آن ساکن کرد؛ این خانه ها با توجه به متراژ زمین و محوطه ای که برای آن در نظر گرفته شده در ابعاد مختلفی ساخته می شوند.

اما از آنجایی که این خانه ها به صورت دو واحد مجزا از یکدیگر ساخته می شوند؛ برای افرادی که توان مالی آنچنانی برای خرید خانه های ویلایی ندارند و دوست دارند خانه ای با شکل و شمایلی نزدیک به خانه ویلایی تهیه کنند گزینه مناسبی به شمار می رود.

هر آنچه که باید در مورد خانه دوبلکس بدانید

قبل از آنکه به هزینه ساخت خانه دوبلکسی 100 متری بپردازیم لازم است تا در اینجا به معرفی اجمالی خانه دوبلکسی بپردازیم.

همانطور که می دانید سبک خانه های دوبلکسی به گونه ای است که امکانات و فضای کافی برای اسکان دو خانواده را به صورت مجزا دارا می باشد.

طراحی خانه های دوبلکسی به گونه ای است که معمولا در هر طبقه سرویس بهداشتیف حمام و آشپزخانه به صورت جداگانه وجود دارد؛ بنابراین این خانه ها برای خانواده های که دوست دارند در کنار یکدیگر زندگی کنند و هر کدام از امکانات جداگانه ای بهره مند باشد بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد.

این خانه ها معمولا با توجه به سلیقه مشتری و نیاز او و همچنین متراژ و ابعاد زمین در سبک ها و طراحی های مختلفی تولید شده و مورد بهره برداری قرار می گیرند.

هر آنچه که باید در مورد خانه دوبلکس بدانید

خانه های دوبلکسی به صورت دوبلکس همکف، دوبلکس با ارتفاع کم و یا دوبلکس با طراحی استاندارد ساخته می شوند که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند.

از مهمترین پارامترهایی که در ساخت خانه های دوبلکسی بسیار لازم است که به آن توجه کرد، نوع نورپردازی و تاثیر فوق العاده نور در طراحی خارجی و داخلی ساختمان می باشد.

بنابراین خانه هایی که روبه نور آفتاب باز می شوند و یا موقعیت قرارگیری پنجره های آنها به گونه ای است که در بیشتر اوقات روز در معرض تابش نور خورشید قرار دارند از فضای دلنشین تر و البته دلبازتری برخوردار می باشند.

جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری چقدر است؟

هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری به عوامل زیادی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. طراحی خانه دوبلکس: برخی خانه های دوبلکسی از طراحی و شکل و شمایل خاصی برخوردار هستند که این عامل معمولا سبب افزایش هزینه های تولید و ساخت این خانه ها می گردد.
  2. نوع مصالح و متریال های تشکیل دهنده: اینکه از چه نوع متریال ها و مصالحی در ساخت خانه دوبلکس استفاده کنید به طور مستقیم به هزینه تخصیص یافته برای این منظور بستگی دارد؛ مسلما هر چه از مصالح باکیفیت تر و با قیمت گرانتری استفاده کنید به ناچار هزینه ساخت خانه نیز بالاتر خواهد رفت.
  3. اندازه واحد دوبلکس و تعداد اتاق ها، تجهیزات و امکانات به کار رفته بر میزان هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.
  4. سبک ساخت خانه از مهمترین عوامل موثر بر هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری به شمار می رود؛ در این میان استفاده از قطعات پیش ساخته در ساخت خانه به کاهش هزینه های ساخت کمک بسیار زیادی می کند.
  5. موقعیت مکانی و جغرافیای ساخت: این عامل یکی دیگر از مهمترین عوامل موثر بر هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری به شمار می رود؛ به عنوان مثال: هزینه ساخت خانه در مکان های کوهستانی و صعب و عبور در مقایسه با هزینه ساخت خانه های جنگلی بالاتر می باشد.
  6. نوسانات قیمت و تورم در بازار مسکن و بازار عرضه و تقاضای خانه های دوبلکسی از دیگر موارد بسیار موثر بر هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری به شمار می روند.

هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری چقدر است؟

مزایای ساخت خانه دوبلکس

حال که بررسی هزینه ساخت خانه دوبلکس 100 متری پرداختیم لازم است در اینجا به برخی از مزایای ساخت این خانه ها و دلایل محبوبیت بالای این خانه ها در بین افراد مختلف بپردازیم.

در این خصوص از مهمتری مزایای ساخت خانه دوبلکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحی و ساخت خانه های دوبلکسی به استفاده بهینه تر و کاربردی تر از فضا و زمین کمک بسیار زیادی می کند.
  • همانگونه که می دانید خانه های دوبلکسی دارای دو بخش مجزا از یکدیگر می باشند؛ که در طراحی و ساخت هر کدام از بخش های مجزای خانه سعی شده تا از فضای خالی نهایت استفاده را ببرند.
  • خانه های دوبلکسی به حفظ حریم خصوصی افراد کمک بسیار زیادی می کنند؛ چرا که در هر طبقه یک سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و اتاق های مجزا از یکدیگر وجود دارند.
  • خانه های دوبلکسی از طراحی بسیار زیبا و جذابی برخوردار هستند و معمولا تزئینات و نور پردازی های به کار رفته در ساخت این خانه ها به افزایش زیبایی و حس خوب زندگی در آنها کمک بسیار زیادی می کند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

خانه دوبلکسی به خانه ای گفته می شود که دارای دو واحد مجزا از هم بوده که برای هر واحد امکانات جداگانه ای نظیر: سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه و اتاق در نظر گرفته شده است.

خانه های دوبلکسی به دلیل داشتن فضای دلبازتر و دلنشین تر و جذابیت بالایی که از لحاظ طراحی و معماری دارند طرفداران و متقاضیان بیشماری را به خود اختصاص داده اند.

از مهمترین مزیت های خانه های ویلایی دوبلکسی می توان به استفاده بهینه از تمامی فضاهای خالی زمین، حفظ حریم خصوص افراد دو خانواده در یک خانه، زیبایی و جذابیت بالای ساخت آنها، تزئینات و نورپردازی های جذاب و خیره کننده و سایر موارد دیگر اشاره کرد.

هزینه ساخت خانه دوبلکسی 100 متری به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به موقعیت جغرافیایی و مکانی ساخت ویلا، طراحی و مدل ویلای دوبلکسی، نوع متریال ها و مصالح به کار رفته در ساخت این ویلاها، متراژ زمین و از همه مهمتر نوسانات نرخ ارز و وضعیت عرضه و تقاضا در بازار مسکن اشاره داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *